Skip Navigation Links.
 
AutoIRZ już dostępna w ramach abonamentu programu WirtualnyZootechnik.pl!!!
Kliknij w poniższy obrazek, aby zobaczyć film pokazujący działanie nowej funkcjonalnoości!!!
~/Images/Android/download-google-play.png
 
Co to jest AutoIRZ?
AutoIRZ to skrócona nazwa od "Automatyczne zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt". Jest to nowa funkcjonalność pozwalająca na automatyczne przesyłanie danych o zgłoszeniach bydła do rejestru z programu WirtualnyZootechnik.pl do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt administrowanego przez ARiMR.
Jeżeli posiadasz login do CK IRZ (nadawany w biurze powiatowym ARiMR) to od teraz nie musisz już wpisywać ręcznie danych o rejestrowanym cielęciu. Wystarczy jedno kliknięcie w programie WirtualnyZootechnik.pl a wszystkie dane w aplikacji CK IRZ same się uzupełniają!!!
 
Na jakiej zasadzie działa AutoIRZ?
AutoIRZ pobiera dane zgłoszeń bydła do rejstru wygenerowane w programie WirtualnyZootechnik.pl i przesyła je go aplikacji CK IRZ administrowanej przez ARiMR.
 
Jak uruchomić AutoIRZ w programie WirtualnyZootechnik.pl??
1) Złóż w biurze powiatowym ARiMR wniosek o nadanie loginu i hasła do aplikacji CK IRZ obsługującej zgłoszenia przez internet.
Aby dowiedzieć się więcej o obsłudze zgłoszeń przez internet kliknij w poniższy obrazek
~/Images/AutoZgloszenia/logo_ARiMR.jpeg
 
2)Zainstalij "Tampermonkey" - dodatek do swojej przeglądarki internetowej.
Aby sciągnąć dodatek kliknij w obrazek poniżej lub wpisz w przeglądarkę adres "tampermonkey.net", natępnie wybierz swoją przeglądarkę internetową i kliknij "download"
~/Images/AutoZgloszenia/logo_ARiMR.jpeg
 
3) Kliknij w ikonkę nowo zainstalowanego dodatku (znajduje się obok paska do wpisywania adresu), następnie z menu rozwijanego wybierz "Dodaj nowy skrypt"
 
4) Skopiuj poniższy tekst w pole nowo dodawanego skryptu i kliknij w przycisk "zapisz" oznaczony ikonką dyskietki
 
5) Jeżeli wszystko poszło ok, to pojawi się komunikat "Operacja zakończona pomyślnie". Zamknij zakładkę dodatku Tampermonkey
 
6) W programie WirtualnyZootechnik.pl przejdź do zakładki "Zgłoszenia" w dziale "Dokumentacja ARiMR". Jeżeli masz aktualnie wygenerowane zgłoszenia bydła do rejestru to kliknij przycisk "Kopiuj dane zgłoszeń do CK IRZ". Klinięcie tego przycisku powoduje zapisanie danych odnośnie zgłoszeń w pamięci przeglądarki. Na tym etapie jeszcze żadne dane nie są przesyłane do ARiMR
 
7) Zaloguj się do CK IRZ i przejdź do "Składanie dyspozycji -> Zgłoszenie bydła do rejestru"
 
8) I to wszystko. Dane zgłoszeń bydła do rejestru same się uzupełnią w odpowiednie pola!!!
Teraz wystarszy kliknąć przycisk "Weryfikuj" i jeżeli wszysto jest ok to należy kliknąć przycisk "Zapisz".
Zgłoszenie bydła do rejestru zostało przekazane do biura powiatowego ARiMR. Teraz wystarczy tylko udać się do do ARiMR po odbiór paszportu.
 
9)Po zgłoszeniu nowych cieląt do ARiMR nie zapomnij o wpisaniu ich do księgi rejestracji. W tym celu w programie WirtualnyZootechnik.pl kliknij przycisk "Przenieś do księgi rejestracji". Spowoduje to usunięcie zgłoszeń i przeniesienie informacji do księgi rejestracji prowadzonej w programie WirtualnyZootechnik.pl
 
 
 
Design by © Timon    Kontakt    Regulamin    Projekty Unijne